hełm polski wz.93 w sturmpanzer - zbiory w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
20 / 22
<
>
Hełm wz. 93 – pierwszy bojowy hełm kompozytowy będący na wyposażeniu Wojska Polskiego.Był to pierwszy kompozytowy hełm seryjny (przed nim istniał także prototypowy tzw. hełm Aleksandra Dutki). Hełm miał zastąpić starsze hełmy stalowe wz. 50 i wz. 67. Kształt czerepu jest dość oryginalny, fasunek wykonano z kiepskiej jakości sztucznej skóry barwionej na czarno. Hełm był malowany na kolor zielony i występował w dwóch rozmiarach mały (M) i duży (D). Do hełmu stosowano pokrowce w kamuflażu wz. 93 lub czarne (służby policyjne).Hełm wz. 93 produkowany przez Bellę posiada certyfikaty WITU oraz Niemieckiego Ośrodka Badań Strzeleckich w Mellrichstadt Nr B-940049.Hełm produkowany był od roku 1994 przez kilka firm (m.in. najpopularniejszy Resal, Bella, i PZL Mielec).Obecnie wycofywany na rzecz hełmu wz. 2005.
Data dodania: 7 maja 2014
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 576 razy od 7 maja 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.