Odeon w Muzeum fonografii w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
25 / 39
<
>
Odeon gabinetowy sygnowany przez właściciela pierwszej polskiej wytwórni fonograficznej Syrena Record- Juliusza Feigenbauma. Produkcją i sprzedażą gramofonów w składzie w Warszawie przy ul.Bielańskiej 1 zajmował się od roku 1904, Ten model jest charakterystyczny dla lat 20-tych.
Koszty renowacji tego egzemplarza przekroczyły znacznie rynkową cenę gramofonów tego typu. ale nie wszystko da się przeliczyć na złotówki, jakaś cząstka historii polskiej fonografii została ocalona :)
Data dodania: 29 czerwca 2014
Datowanie przedmiotu: 1920 - 1930
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 488 razy od 29 czerwca 2014
Reklama
Dodaj komentarz
5 sierpnia 2014
Piekny gramofon, muszę znaleźć sobie też gabinetowy, zawsze mnie się one podobały. Miałem kiedyś okazje kupić podobny do tego w okleinie z czeczota, z mosiężnymi okuciami, wraz z aluminiową głowicą Paillard- niestety nie kupiłem.... . Pozdrawiam serdecznie
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.