Polski nóż wojskowy wz. 1969

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
32 / 37
<
>
Z Wikipedii: "Nóż wojskowy wz. 69 – wojskowy nóż narzędziowy polskiej konstrukcji z głownią sprężynowo otwieraną w bok. Konstrukcja specjalnego noża wojskowego powstała w końcu lat sześćdziesiątych XX wieku w Wojskowym Instytucie Technicznego Uzbrojenia (WITU). Autorami projektu byli oficerowie Ryszard Szydłowski i Henryk Adamczyk. Nóż może służyć do wykonywania różnorodnych czynności np.: piłowania drewna lub metalu; dziurawienia opon, zbiorników oraz powłok gumowych; wkręcania i wykręcania wkrętów; wiercenia otworów w drewnie i tynku; obciskania spłonek; zapalania lontów prochowych i materiałów łatwopalnych." Nóż był na wyposażeniu oddziałów powietrzno- desantowych, i antyterrorystycznych jednostek Milicji. Numer noża - AG 927. https://www.youtube.com/watch?v=-3PSkg0hNqINa filmie, którego link wyżej wkleiłem Pan, który omawia ten nóż lekko się zagubił, omawiając nożyce do cięcia drutu. Gdzie się znajduje to urządzenie pokazałem na ostatniej fotce, gdzie do przecięcia przygotowany jest fioletowy przewód...
Data dodania: 6 lipca 2014
Datowanie przedmiotu: 1969
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1749 razy od 6 lipca 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.