OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
105 / 124
<
>
Oryginalny argentyński bagnet M1891 ( wersja dla piechoty z aluminiowymi okładkami ). Bagnet w stanie praktycznie magazynowym. Głownia pięknie zachowana, brak jakichkolwiek śladów ostrzenia, śladów patyny korozji itp. Na prawym progu głowni częściowo zeszlifowana sygnatura MODELO ARGENTINO 1891 wraz herbem Argentyny oraz numer seryjny F0115 zgodny z pochwą. Na lewym progu głowni sygnatura producenta WEYERSBERG KIRSCHBAUM & C0. SOLINGEN. Na grzbiecie głowni sygnatura A z charakterystycznym małym x. Na lewej stronie jelca sygnatura P z analogicznym x pod oraz po wewnętrznej stronie jelca C z x – em. Okładki aluminiowe w stanie bardzo dobrym. Na każdej okładce stempel M. Zatrzask sprawny. Pod zatrzaskiem sygnatura RA w kole. Prowadnica rękojeści nie nosi śladów użytkowania. Pochwa prosta, oksydowana, numer seryjny nad zaczepem ten sam co na bagnecie. Po przeciwnej stronie zaczepu stempel D z x-em.Na gałce sygnatura RA w kole – analogiczna do tej z głowicy rękojeści. Dławik trzyma bardzo mocno.Długość głowni: 398 mm

Długość wraz z rękojeścią: 520 mm

Długość w pochwie: 539 mm

Średnica pierścienia: 11 mm
Data dodania: 4 sierpnia 2014
Datowanie przedmiotu: 1891
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 786 razy od 4 sierpnia 2014
Reklama
Dodaj komentarz
9 listopada 2014
Mój nowy bagnecik. Poprzednik znalazł nowego właściciela.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.