OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
44 / 75
<
>
=12ptMaska M 74 powstała jako licencyjny wariant zachodnioniemieckiej M65. Dużym ulepszeniem względem oryginału jest 6-cio punktowe nagłowie, które zapewnia znacznie lepszą szczelność oraz dopasowanie do twarzy użytkownika. Początkowo produkowana była  w wersji ze złączem gwintowym Rd 40x4 w standardzie GOST, natomiast od roku 2000 dostępny jest jedynie wariant z gwintem NATO (Rd 40x1/7”). Początkowo wyróżniała się stosunkowo nowoczesną budową w porównaniu do innych odpowiedników z państw bloku wschodniego, dzisiaj natomiast jest już znacząco w tyle względem współczesnych konstrukcji. Używana była zarówno przez wszystkie rumuńskie formacje mundurowe jaki i obronę cywilną oraz przemysł. Do dzisiaj została ona jedynie częściowo zastąpiona przez modele M 85 oraz M2000 produkcji niemieckiej. Posiada charakterystyczną, nieprzemakalną torbę w kolorze zielonym lub niebieskim, produkowaną zarówno w wariancie wojskowym jak i cywilnym (główną różnicą jest sposób zamykania torby), masywny filtropochłaniacz CF-4 oraz instrukcję obsługi.
Data dodania: 7 września 2014
Datowanie przedmiotu: 1986
Miejsce pochodzenia: Rumunia
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 372 razy od 7 września 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.