Medal Za Wykazaną Ofiarność w ... w Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com

Medal Za Wykazaną Ofiarność w Ratowaniu i Gaszeniu

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
192 / 309
<
>
W 1979 w przy ul. Plażowej miał miejsce bardzo duży pożar,kiedy to wskutek zaprószenia ognia zapaliły się budynki białostockiej chłodni. Tylko dzięki niezwykłemu poświęceniu strażaków nie dopuszczono do mogącego spowodować ogromne straty w ludziach wybuchu amoniaku. Ofiarność strażaków zapobiegła tragedii mieszkańcom miasta. Medal został wykonany jako nagrodowy i nadawany był przez Komendę Wojewódzką Straży Pożarnych w Białymstoku, osobom wyróżniającym się w akcjach gaśniczych. Wykonany został wg założeń projektowych przez Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnych w Białymstoku płk. poż. mgr Klemensa Dziermańskiego w 1979 roku.

Medal nie sygnowany, lany w brązie.
Data dodania: 26 września 2014
Datowanie przedmiotu: 1979
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 288 razy od 26 września 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.