Ambrotyp - "Panienka z okienka" - lata 1852 -1872.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 10
<
>
Ambrotyp - fotografia w której nośnikiem obrazu jest przeźroczyste lub ciemnorubinowe szkło. W świetle odbitym pozytyw, zaś w świetle przechodzącym - negatyw. Ambrotypy, tak jak dagerotypy oprawiano w passe-partout, ramki i etui(czesto także bardzo ozdobne). Pod szkło podkładano czarne tło z papieru lub tkaniny, by uzyskać efekt odbicia światła - efekt pozytywowy. Ambrotypy bardzo często kolorowano używając farby przeźroczystej, co widać takze tutaj. Czesto podkręcano w kolor policzki i elementy ubioru - dewizki etc.okres: 1852 - 1872
Data dodania: 7 kwietnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1860 - 1890
Stan eksponatu: Dostateczny
Tagi: ambrotyp
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 492 razy od 7 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.