OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
29 / 111
<
>
W drodze na ?

Zdjęcie z oryginalnego negatywu 6 cm
Data dodania: 2 listopada 2014
Datowanie przedmiotu: do 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 339 razy od 2 listopada 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
17 grudnia 2020
Wszystko prawda...
Kustosz
17 grudnia 2020
Pełna zgoda. Ja te filmy widziałem. Nie napisałem "na pewno nie" i jestem daleki od generalizowania. Sądząc z radości tych panów i ogólnego ustawienia odnoszę wrażenie, że zdjęcie zrobił ich kolega, a nie amerykański żołnierz. I zgadzam się, że z całą pewnością tylko ludzie ze zdjęccia lub fotografujący mogliby powiedzieć, w jakich okolicznościach powstało. Ostatnia ważna sprawa. Wprawdzie widać to słabo i nie mam pewności, ale wydaje mi się, że na wielu drzewach w tle widać liście. W kwietniu mało drzew ma liście, w maju na początku też. To są tylko dywagacje na podstawie pewnych poszlak. Pozdrawiam.
Kustosz
17 grudnia 2020
Kustosz
17 grudnia 2020
Dzięki laki, wszystkie zdjęcia z automatu datowałem do 1945 roku, tak że może być to 43, 44, zamiast pogłębiać wiedzę z mundurówki, ja wolałem czyścić łuski, teraz braki wiedzy wychodzą. 
Kustosz
17 grudnia 2020
Raczej z 10 minut sprzed wymarszu do niewoli. Nie, raczej nie choć wykluczyć nie można. Chodziło mi raczej o nie generalizowanie że "napewno nie" bo napewno to by było gdyby jeden z nich nam opowiedział o tym kiedy i w jakich okolicznosciach było zrobione.
Kustosz
17 grudnia 2020
Myślisz, że to takie zdjęcie z marszu do niewoli? 
Kustosz
17 grudnia 2020
laki1pl Tutaj nie do końca się zgodzę. Wystarczy popatrzeć (jest tego trochę na YouTube) na filmiki z maja 1945 jak całe jednostki szły do niewoli amerykańskiej. Szły tak jak były, z bronią sprzetem a po kapitulacji Niemiec amerykanie juz ich tak nie traktowali jak gdy jeszcze trwały działania wojenne i poddawały sie nawet bataliony czy pułki. W maju już w zasadzie nie było kpoania w dupę i wyzywania czy nawet mordobicia. 
Kustosz
17 grudnia 2020
Fajna fotka. Jak na 45' to trochę zbyt wesoła ta gromadka...a i fotek już wtedy nie traskali tyle, co wczesńiej. Pozdrawiam
Kustosz
17 grudnia 2020
A to moja wina, źle położyłem negatyw do zdjęcia, pewnie to nie jedyne zdjęcie które sknociłem, postaram się zrobić je na nowo, przy okazji jakieś wytnę zbliżenia.
Kustosz
17 grudnia 2020
Zdjęcie z negatywu ale odwróconego... Zdjęcie wykonanno po 1942. Osobiście obstawiam 1944- 1945.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.