Proporczyk reprezentacji Kolumbii U.S.A 1994

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 20
<
>
Oryginalny proporczyk reprezentacji Kolumbii na mundial U.S.A 1994. Przysłany do mnie pocztą z Kolumbii w 1994 roku wraz z listem. (Proporczyk częściowo nie kompletny brakuje sznurka i ozdób które były w górnych rogach).Mundial U.S.A 1994 (z wieloma zaskakującymi wydarzeniami min. dyskwalifikacją za doping Diego Maradony) dla Kolumbii był bardzo pechowy i dramatyczny, odpadła w fazie grupowej. W decydującym o dalszym awansie meczu z gospodarzami Kolumbia przegrała 1:2 po samobójczej bramce obrońcy Andresa Escobara. Który to po powrocie do ojczyzny, w trakcie mundialu 2 lipca w Medellín został 6-krotnie postrzelony przez Humberto Muñoz Castro i zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych ran. List został napisany 1 lipca 1994, dzień przed śmiercią Andresa Escobara.Ciekawostką jest że w kraju ten list ktoś już otwierał nim go dostarczono... Czegoś tam za pewne szukano została wydarta prawdopodobnie palcem dziura co widać na jednej części koperty ( przy okazji tego wewnątrz został zagięty proporczyk i złamany kijek na którym był zawieszony). Później jak gdyby nigdy nic na kopercie został przyklejony taśmą kawałek foli i odciśnięta pieczątka Folia. W takim stanie otrzymałem ten list.. było to dla mnie bardzo wielkie przeżycie zwłaszcza że na 24 listy wysłane do wszystkich reprezentacji uczestniczących w tym mundialu poszło dużo kasy, znaczki były bardzo drogie dla takiego małolata :) Odpowiedziały Kolumbia , Holandia i Niemcy.
Data dodania: 7 listopada 2014
Datowanie przedmiotu: 1994
Miejsce pochodzenia: Kolumbia
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 510 razy od 7 listopada 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.