Medal Kapelmistrza Orkiestry... w Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com

Medal Kapelmistrza Orkiestry Dętej OSP Sępólno Kr.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
299 / 309
<
>
Początki sępoleńskiej orkiestry dętej z braku źródeł i kronik pisanych nie są dokładne a jedynie znane według ustnego przekazu, długoletniego kapelmistrza Alfonsa Stryszyka /ur.28-05-1911r/. Orkiestra w Sępólnie Kr. założona została w listopadzie 1926r.Na krótko przed wojną OSP w Sępólnie wykazywała chęć pozyskania orkiestry i wcielenia jej w swoje szeregi. W latach 1950-1994 wielokrotnie uczestniczy we wszystkich przeglądach organizowanych przez OSP uzyskując nagrody, dyplomy uczestnictwa i poklask widowni. W 1982 roku orkiestra bierze udział w Przeglądzie Orkiestr Strażackich w Więcborku gdzie zostaje uhonorowana dyplomem uznania za całokształt pracy kulturalnej a rok później jej były już Kapelmistrz Alfons Stryszyk zostaje uhonorowany medalem za zasługi dla rozwoju woj. bydgoskiego.
Data dodania: 9 listopada 2014
Datowanie przedmiotu: 1983
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 341 razy od 9 listopada 2014
Reklama
Dodaj komentarz
1 lipca 2017
Tak...trafnie zauważona pomyłka. Medal jak tylko sfotografuję wrzucę na podmiankę..
30 czerwca 2017
To chyba pomyłka. Na fotografii jest medal województwa bydgoskiego a nie medal Kapelmistrza Orkiestry Dętej OSP Sępólno Kr.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.