LEBBINER VEREINSHANDLUNG 25 PF.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
11 / 56
<
>
LEBBINER VEREINSHANDLUNG 25 PF. (nominał 25 fenigów)Bardzo rzadka i nienotowana w katalogach moneta zastępcza pochodząca (tam występowała) z niewielkiej wioski Lubin (koło Międzyzdrojów). Brak szczegółowych potwierdzonych danych na temat co do emitenta, nakładu oraz zasięgu. Dotychczas znane nominały to 10, 25, 50 i 100 PF.Najprawdopodobniej emitentem tej monety był radca przemysłowy ze Szczecina, Johannes Heinrich Quistorp. Właściciel jednej z największych w Niemczech fabryk cementu portlandzkiego mieszczącej się Lubiniu. Fabryka ta wchodziła w skład "Pommersche Industrie - Verein auf Actien" - Pomorskiego Związku Przemysłowego.Bardzo rzadka i nienotowana w katalogach moneta zastępcza niewielkiej wioski Lubin (koło Międzyzdrojów). Dotychczas znane nominały to 10, 25, 50 i 100 PF.Ciekawostką jest że w miejscu dawnej fabryki został nakręcony film Andrzeja Wajdy pt. "Kanał"
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 980 razy od 11 listopada 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.