Medal pamiątkowy za kampanię 1870–71

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 73
<
>
"Kriegsdenkmünze für die Feldzüge 1870–71"Medal za udział w wojnie francusko - pruskiej 1870–71. Wersja brązowa dla kombatantów biorących bezpośredni udział w boju. Medal ten został ustanowiony przez Króla Prus, Wilhelma I Hohenzollerna 20 maja 1871 roku. Występował w odmianach, brązowej dla kombatantów biorących bezpośredni udział w walce. I stalowej dla uczestników wojny nie biorących bezpośredniego udziału w boju.Sądząc po tym otworze noszony jeszcze po zerwaniu uszka, choć w dość dziwny sposób..Na awersie "DEM SIEGREICHEN HEERE GOTT WAR MIT UNS IHM SEI DIE EHRE" - Zwycięska armia Bóg był z nami Jemu niech będzie chwała.Na rancie AUS EROBERTEM GESCHUETZ - Ze zdobycznych dział.https://en.wikipedia.org/wiki/War_Commemorative_Medal_of_1870/71https://de.wikipedia.org/wiki/Kriegsdenkm%C3%BCnze_f%C3%BCr_die_Feldz%C3%BCge_1870%E2%80%9371_(Deutsches_Reich)
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1703 razy od 14 listopada 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.