Żeton angielskiej firmy HILL... w cezarmuzeum w MyViMu.com

Żeton angielskiej firmy HILL & Co. 1825

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
12 / 56
<
>
Bardzo rzadki żeton - token angielskiej firmy "HILL & Co" powstałej w 1825 roku. (Firmy związanej z przemysłem sukienniczym i produkcją? czy tylko exportem sukna, tkanin do wszystkich krajów świata). Średnica 33mm, wykonany z miedzi, miejscem znalezienia jest wyspa Uznam.Według najnowszych informacji pochodzących z Anglii, jest to bardzo RZADKI ŻETON.. próżno szukać w sieci identycznego z obu stron. Rudy szukał ponad 3 lata i nie znalazł. Widocznie nie został wybity w dużym nakładzie. Jego przeznaczenie tez nie jest do końca znane, czy był to żeton reklamowy, czy też bilet, przepustka na jakieś spotkania eksporterów, czy zamiennik pieniądza na jakimś miejscu.HILL & Co.

CLOTHIERS OUTFITTERS AND EXPORTERS TO ALL PARTS OF THE WORLD.

27 HIGH St SUNDERLANDNEWCASTLE NORTH SHIELDS & SUNDERLAND

WEST OF ENGLAND HOUSE

THE CHEAPEST GOODS IN ALL ENGLAND

ESTABLISHED 1825.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 586 razy od 20 listopada 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.