Plomba W. SPINDLER.... w cezarmuzeum w MyViMu.com

Plomba W. SPINDLER. SPINDLERSFELD

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
27 / 70
<
>
Plomba W. SPINDLER. SPINDLERSFELDSpindlersfeld to część dzielnicy Köpenick, w Berlinie, w okręgu administracyjnym Treptow-Köpenick. Spindlersfeld powstał z osiedla robotniczego firmy W. Spindler.Spindlersfeld położony jest na lewym brzegu Sprewy, poniżej zejścia się biegu rzeki z rzeką Dahme, pomiędzy osiedlem Oberspree położonym w Niederschöneweide a Köllnische Vorstadt.Historia Spindlersfeld zaczyna się wraz z utworzeniem firmy W. Spindler (farby i oczyszczanie chemiczne) przez Wilhelma Spindlera i jego synów. Teren naprzeciwko starego miasta Köpenick nazwali oni Spindlersfeld, określenie to było jednak nieoficjalne. Nazwa ta zatwierdzona została przez rząd prowincji Brandeburgia 29 grudnia 1873 r. już po śmierci Wilhelma Spindlera, w uznaniu zasług firmy dla rozwoju okolicy jak i z uwagi na fakt, że Spindlersfeld rozwinął się do pełnowartościowej części miasta.Równolegle z budową zakładów powstało także osiedle pracownicze. W tanich mieszkaniach blisko fabryki mieszkało tam blisko 50 rodzin. Było to pierwsze osiedle robotnicze w Berlinie założone przez przedsiębiorstwo przemysłowe. Dzisiaj budynki te znajdują się pod ochroną, a w latach 50. XX w. dobudowano kolejne.1 kwietnia 1892 r. otwarto rozwidlenie z trasy kolejowej Görlitzer Bahn prowadzące do osiedla, sfinansowane przez zakłady W. Spindler. Dziś do Spindlersfeld można się dostać linią S47 S-Bahn, która ma tu przystanek końcowy.http://de.wikipedia.org/wiki/W._Spindler

http://de.wikipedia.org/wiki/Berlin-Spindlersfeld

http://pl.wikipedia.org/wiki/Spindlersfeld
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 723 razy od 23 listopada 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.