Patki dystynkcyjne leśnictwa w Mundur w MyViMu.com

Patki dystynkcyjne leśnictwa

Duże zdjęcie Patki dystynkcyjne leśnictwa
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
11 / 13
<
>
Stare patki, lewa leśniczego, a ta po prawej zagadka?
Data dodania: 12 grudnia 2014
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 864 razy od 12 grudnia 2014
Reklama
Dodaj komentarz
9 stycznia 2015
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 maja 1946 r. wprowadziło stopień praktykant leśny i praktykant techniczno-leśny. Dystynkcje praktykanta leśnego (patki) miały kształt prostokątny (o czym wcześniej już rozmawialiśmy) zaś symbole na nich to dwa liście dębowe i "ćwiek", oblamówka srebrna na trzech bokach, góra bez (otwarta). Zaś praktykant techniczno-leśny miał trzy liście i "ćwiek" oraz oblamówka srebrna na wszystkich czterech bokach. W czasach, z których pochodzi dystynkcja pokazana na zdjęciu (lata PRL'u) stanowisko zostało przemianowane na REFERENT techniczno-leśny a dystynkcje zmieniły tylko kształt, na taki jak powyżej. Stanowisko istnieje do dzisiaj z tą różnicą, że dystynkcje wyglądają tak samo jak dystynkcje leśniczego.
7 stycznia 2015
"praktykant techniczno leśny" - ciekawa nazwa, a w jakich latach to stanowisko funkcjonowało?
7 stycznia 2015
Twarzą do zdjęcia, czyli tak jak patrzymy - po naszej lewej, stopień, który zwał się praktykant techniczno leśny. Był to pracownik biurowy- terenowy zatrudniony w biurze Nadleśnictwa. Dzisiaj już tego stopnia nie spotkamy. Po prawej dystynkcje leśniczego.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.