AUSTRIA 1890 10 kreutzer w Muzeum - Kolekcja z Pomorza Zachodniego w MyViMu.com

AUSTRIA 1890 10 kreutzer

Duże zdjęcie AUSTRIA 1890 10 kreutzer
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
15 / 22
<
>
Austria (Osterreich)

Cesarstwo Austro-Węgierskie.

Data wydania :1890Znaczek przedstawia cesarza Austrii i króla Węgier Franciszka Józefa I (1830-1916). Był bratankiem i następcą Ferdynanda I z dynastii habsbursko-lotaryńskiej, który abdykował podczas Wiosny Ludów. Franciszek Józef cesarzem został w 1848 a królem węgierskim w 1867 roku. Po klęsce pod Sadową w 1886 roku (kiedy wyraźniej zaznaczyła się dominacja zwycięskich Prus) ustąpił żądaniom Węgrów przekształcając w 1867 roku Austrię w monarchię austro-węgierską o ustroju konstytucyjno-parlamentarnym. W 1879 ponownie sprzymierzył sie z Niemcami, od 1878 okupował a w1908 roku anektował Bośnię i Herzegowinę. W 1914 roku, wykorzystując jako pretekst zabójstwo następcy tronu, arcyksięcia Ferdynanda w Sarajewie, wypowiedział wojnę Serbii rozpoczynając tym samym ciąg zdarzeń, które doprowadziły do I wojny światowej.
Data dodania: 18 grudnia 2014
Miejsce pochodzenia: Austria
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 358 razy od 18 grudnia 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.