"DEVELINE" amerykański gwizdek syrena z 1895 roku

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 113
<
>
"THE DEVELINE"

TRADE MARK REGISTERED

PATENTED APRIL 16.1895

DESIGN PATENTED APRIL 16.1895MOSSBERG WRENCH CO.

ATTLEBORO.MASS.

U.S.ADEVELINE, bardzo rzadki amerykański gwizdek - syrena. Gwizdek posiadał wewnątrz wirnik składający się z kilku elementów (wykonanych w procesie tłoczenia). Syrena musiała wydawać bardzo bardzo głośny dźwięk o czym jest wzmianka na ostatnim zdjęciu.Produkowany przez firmę MOSSBERG WRENCH CO. z miasta ATTLEBORO w stanie MASSACHUSETTS. Opatentowany 16 lipca 1895 roku.http://www.datamp.org/patents/displayPatent.php?id=44991http://www.thesunchronicle.com/meet-frank-mossberg/article_49e8cab1-2d2f-5d14-98b8-8a42e42a822a.html?mode=storyinne patenty firmy w tym klucze, mikrometrhttp://www.datamp.org/patents/search/xrefPerson.php?id=30618
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1252 razy od 13 stycznia 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.