Farbenmarke R Br 529, R Br 17

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
22 / 56
<
>
Farbenmarki R Br 529, druga R Br 17.Żetony te były własnością dawnych farbiarni, występowały w parach. Zleceniodawca otrzymywał jeden żeton niezbędny do odbioru swojego towaru, natomiast drugi żeton wraz z przyjmowaniem zlecenia przez farbiarnię był przyszywany do karty księgi danego zlecenia. Po zrealizowaniu zamówienia żetony ponownie łączono w pary i używano w kolejnych zamówieniach. Farbenmarki stosowano do początków XX wieku, kiedy to powszechnie zaczęto używać pokwitowań papierowych.Podstawą identyfikacji żetonów posiadających dwa otwory jest księga zleceń z farbiarni w Eilenburgu pochodząca z lat 1828 - 38. W księdze tej zachowało się 76 żetonów przyszytych na kartach zleceń przy nieodebranych zleceniach.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 585 razy od 14 stycznia 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.