Lornetka 6 x 24 Armee Trieder. C. P. Goerz, Berlin

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 59
<
>
Lornetka wojskowa 6 x 24 Armee Trieder, określana jako MOD.1908 od patentu (D.R.P.) w 1908 roku. Została wyprodukowana w 1914 roku przez firmę C.P. (Carl Paul) Goerz z siedzibą w Berlinie. Jej numer seryjny to 315933, według niemieckiego katalogu lornetka-szkła na oficjalnym wyposażeniu niemieckiej piechoty.

'Dienstglas bei der deutschen Infanterie offiziell eingeführt"

Lornetka posiada indywidualne ustawianie ostrości dla każdego z okularów, brakuje gumowych nakładek ale jest nadal sprawna. Szkła nie porysowane obraz idealny, znaleziona na strychu w starym niemieckim domu.

Thomas Mix w artykule “The rise and fall of the C.P. Goerz Company” umieścił listę numerów seryjnych przypisanych rocznikom i według niej : Z końcem roku 1913 numery seryjne do 312000 natomiast koniec roku 1914 to numery do 340000. Z kolei Anna Vacani w swoim spisie, dla roku 1914 przypisuje numery seryjne od 274001 do 324000

http://www.binoculars-cinecollectors.com/C.P._Goerz_Optics.pdf

https://en.wikipedia.org/wiki/Goerz_(company)

https://de.wikipedia.org/wiki/Carl_Paul_Goerz
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 2248 razy od 16 stycznia 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.