Bakelitowa zaślepka transportowa. 43 - Dynamit AG

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
39 / 59
<
>
C/29 M 50x3Bakelitowa zaślepka transportowa do pocisków artyleryjskich z gwintem M50X3. Ta konkretnie od 10,5cm pocisku odłamkowego (10.5cm Sprgr. Patr. L/4,4) do niemieckiej przeciwlotniczej armaty S.K.C/3243 - Dynamit AG, dawniej Alfred Nobel und Co., dział Zelluloidfabrik, Fabryka Troisdorf.Na zewnątrz sygnowana stemplem zawierającym :

- kod fabryki

- kod materiału

- litera "S" oznacza że jest formowane z żywicy i wzmocnione wypełniaczem z trocin.Znaleziona na baterii przeciwlotniczej obsługiwanej przez Kriegsmarine (Marine-Flak-Batterie).

W zbiorach 15 sztuk.
Data dodania: 22 stycznia 2015
Datowanie przedmiotu: do 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 565 razy od 22 stycznia 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.