DRKB "Deutscher Reichskriegerbund"

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
24 / 73
<
>
Mosiężny wieniec z czapki organizacji kombatanckiej DRKB - Deutscher Reichskriegerbund. A może to leśniczego ; )Brakuje krzyża ze środka, zachowane wąsy.Organizacja ta została stworzona podczas I wojny światowej i opierała się na wcześniejszej organizacji kombatanckiej DKB - Deutscher Kriegerbund, założonej po wojnie francusko-pruskiej w 1870-71. W roku 1936 organizacja zrzeszała większość istniejących ówcześnie organizacji kombatanckich na terenie Rzeszy. W oparciu o DRKB, 4 marca 1938 roku powstała nowa organizacja NS-RKB Nationalsozialistischer Reichskriegerbund.http://www.germanmilitaria.com/Political/photos/N015770.htmlhttp://www.germanmilitaria.com/Political/photos/N066166.html
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1361 razy od 26 stycznia 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.