Tłok pieczętny z gmerkiem - średniowieczny

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 46
<
>
Bardzo rzadki i najprawdopodobniej średniowieczny tłok pieczętny (pieczęć) datowany ok XIV wieku.Na wierzchniej stronie płytki, na jej obrzeżu, znajduje się inskrypcja (2 wyrazy) oddzielona od wyobrażenia napieczętnego i krawędzi zewnętrznej liniami otokowymi. Pierwsza litera S poprzedzona została krzyżem kotwicowym. Natomiast pole za drugim wyrazem wypełnia motyw florystyczny w postaci wici roślinnej. W polu centralnym widoczny jest geometryczny gmerk. Pierwszy wyraz to z pewnością imię (jakie?) właściciela - mieszczanina, drugi wyraz to nazwa wykonywanego przez niego rzemiosła - jak w przypadku pieczęci z linku poniżej.http//www.academia.edu/6201287/%C5%9Aredniowieczny_t%C5%82ok_piecz%C4%99tny_typariusz_z_Wolina._Przyczynek_do_statusu_spo%C5%82ecznego_szewc%C3%B3w_w_ma%C5%82ym_mie%C5%9Bcie_
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1303 razy od 26 stycznia 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.