emblemat oficerski z orłem Marynark iWojennejII RP

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
46 / 66
<
>
Replika emblematu oficerskiego II RP .Podobne wykonywane były w latach 30- tych. Orzeł z koroną zamkniętą typu zygmuntowskiego.Składający się z obręczy z pięcioma kabłąkami złoty drut i bajorek. Czepiec haftowany czerwonym kordonkiem.Dziób orła prosty z złotego bajorku ,lekko haczykowaty z zaznaczonym czerwonym językiem.Oko z czarnego bajorku. Zaznaczone piórka na głowie.Korpus orła haftowany srebrnym bajorkiem,haftem jodełkowym katem w tył.Nogi orła ze złotymi szponami usadowione na poprzeczce mosiężnej kotwicy ,oplecionej złotym łańcuchem.

Skrzydła orła w każdym po osiem wyodrębnionych piór.Tarcza amazonek wyodrębniona srebrnym drutem a w rozetach krzyżyki z srebrnego bajorku.Wypełnienie tarczy z ciemno niebieskiego rypsu ułożonego liniami w poziomie. Wieniec z liści wawrzynu wykonany z mosiężnego bajorku składa się z dwunastu liści,ściśle przylegających do skrzydeł orła i tarczy amazonek. Liście z zaznaczonymi nerwami wykonane z złotego drutu. Po obu stronach wieńca wyhaftowane owoce wawrzynu. W dolnej części potrójne przewiązania wieńca z wysuwającymi się dwoma zakończeniami.

Autor wykonywanych emblematów z lat 30 tych nieznany.

Obok na zdjęciu wykonanie oryginalne.
Data dodania: 10 lutego 2015
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 610 razy od 10 lutego 2015
Reklama
Dodaj komentarz
13 lutego 2015
Bajera wyszła wam poza ramy .
Z ktorej reki bedzie pan Edward nam dokładał ?
13 lutego 2015
Oj Edek, robiles kiedys ladniejsze ;).
Doloz im na wzor te moje co Ci wyslalem. Zawsze to oryginaly.
13 lutego 2015
to nie było do Ciebie Robek :)
13 lutego 2015
od zartow glowa nie boli . Wychwalem sie na kabarecie TEY . Zostalo mi do dzis . Z czegos musze sie posmiac .

Ja Ci powiedzialem swoje zdanie . chyba dosc obszernie opisalem ? Uwazasz ze nie metorycznie ?
Podalem Ci konkretny przyklad z pozycji ktora masz ...................
12 lutego 2015 , edytowany: 13 lutego 2015
w politykę bawię się tylko przy wyborach:) a miała być merytoryczna dyskusja :(. Na innym forum zaproponowałem
poglądowe wykonanie orła( lekcja za darmo) ,było około 100 wejść i jak myślicie czy ktoś chciał zobaczyć ?
Jak się ma fach w ręce i chęci to nie trzeba szukać zielonej wyspy i czarnej dziury ,
12 lutego 2015
Ha ha ha . Czarna dziura to jest w przenosni to co zrobil Donald przed ucieczka .
Edward nie zaskoczyles na moj wpis o zielonej wyspie i Donaldzie . Wojtas zaskoczyl i dlatego mysle ze napisal czarna dziura bo tak sie smieja w necie z tego ze zamiast zielonej wyspy jest czarna dziura . Wiecej luzu
12 lutego 2015
Wojtas pisz konkretnie o co Ci chodzi z tymi skrzydłami ,bo najpierw widzisz kurczaka a teraz czarna dziurę:)
Skrzydło w tym wypadku składa się z zaznaczonego ramienia no i z ośmiu wyrażnie zaznaczonych lotek.
I gdzie tu widzisz czarną dziurę to przecież jest pojęcie kosmiczne (komiczne).
12 lutego 2015
Mala dygresia . Ja widze czarna dziure .
W kwesti piorek jestem zgodny z Robkiem . Jest to symbolika 3 warstw .
Praktycznie wszystko juz zostalo powiedziane w tym temacie .
12 lutego 2015
Z mila checia mozemy przesc na maila . Wysle Ci swoj email na priv :)
W kwesti pior to wiem ze nie zrobisz 3 warst tak jak w metalu . Jest to raczej symbliczna nazwa ktora ma pokazywac 3 warstwy pior . Dlatego mowi sie to w przesnosni . Ja patrzac na Twoja robote widze tam 3 warstwy mimo ze Ty zrobiles jedna . Mam 3 wymiarowe oczy / zart / .
Znam symbolike przekazu .
Nauczylem sie tego od Donalda . On mowi zeilona wyspa a ja widze czarna wyspe . To taki przyklad na czasie .
12 lutego 2015
nie mam innego zdania, bo jeszcze nie dokończyliśmy dyskusji o tych piórach :).Może coś poglądowo możesz wysłać
na pocztę.
12 lutego 2015
Edward !
Benek jest dla mnie gosciem numer 1 w temacie PSZ/Zachod / moja opinia / moze jeszcze kilku innych ?

Wyslalem CI moja opinie . Tym sie roznimy od politykow PO , PIS , PSL ze umiemy myslec i wyrazac swoje opinie .
Nie koniecznie one musza byc zgodne ale sa i to sie liczy .
Rozumie ze masz inne zdanie w tym temacie . Doceniam .Znasz moje zdanie tez .

Mialem przeczucie ze to Ty jestes ich tajemniczym gosciem .Nie mylilem sie w domyslach . Robote Twoja znam bardzo dobrze / nie wiedzialem tylko ze Twoja /
12 lutego 2015
Książkę " Dla Ciebie Polsko i dla Twojej Chwały " mam już od dwóch lat,a Irek to mój kolega ,to on przynosi mi tu nie które rzeczy do renowacji.a benka chyba też znasz .Ten orzeł z str 178 to trochę nieudana replika emblematu MW wz19 niektórzy piszą wz 20 ale w tych DzRW z 1919 które masz jest już ten wzór, charakteryzuje się tym że jest 16 liści.Nie jest on własnością Irka .Każdy swój większy wyrób datuje i wstawiam logo pracowni .z tyłu na podkładce usztywniającej, na replikach też.
W drugie i trzecie pióro chcesz żeby była mniejsza odległość między nimi i żeby to się bardziej zlało? Na oryginale pióra są mniej widoczne.Piszesz coś o warstwach piór a tam są pojedyncze pióra.W kotwiczkach przekopałem już chyba cały internet ale nie ma tych wzorów w Anglii też nie ma .Ja zajrzysz do mojego muzeum to mam z 30 wzorów kotwiczek :).
12 lutego 2015
Edward !
W 2009 roku byla wystawa w Muzeum Miasta Gdyni / Twoje tereny / . Byly tam zbiory prywatne prominentnych kolekcjonerow trojmiejskich , zbiory Muzeum Marynarki Wojennej , Muzeum Narodowego ....itd . Z tej wystawy wydana jest bardzo ladna ksiazka pod przepieknym tytulem " Dla Ciebie Polsko i dla Twojej Chwaly " . Co ciekawe ksiazka dostepna w sprzedazy do dzis na stronie Muzeum Miasta Gdynia . Maja tez opcje z wyslka .

P O L E C A M !

Tam na stronie 178 / pozycja 568 / jest czapka Komandora MW PSZ/Zachod wykonana przez fimre w Londynie / Nazwa firmy jest podana . Ten orzel z tej czapki i Twoj jest bardziej podobny niz ten ktory dales jako przyklada pierwowzoru . Powiem Ci ze nawet zaczelem sie zastanawaic czy ten orzel na czapce Komnadora nie jest Twoim dzielem ?????
Jezeli chcesz to moge Ci wyslac zdjecie na priv :) nie wiem czyja wlasnoscia jest ta pozycja .Nie ma wzmianki na ten temat . Osobiscie podejrzewam ze jest wlasnoscia Ireneusza Dojasa . On z tej grupy jest najmocniejszy w mundurowce . .............temat rzeka .

Co do samego wykonania . Dla mnie to DZIELO przez duze D . W mojej ocenie nie powienienes uzywac slowa REPLIKA tylko uzyc ladniejszego slowa WZOROWANY na orle / takim a takim / .
Replika jest zgodna z oryginalem a tutaj sa rzeczy ktore Ty zmieniles wedlug swojego uznania i powiem CI ze to wychodzi na plus dla CIebie i Twojej pracy . Liscie wawrzynu dla mnie to klasa MISTRZOWSKA .
Slaba strona ale to w niczym nie ujmuje tego dziela / 2 i 3 warstwa pior / Zrobil bym druga troche szersza / mysle ze o to chodzilo Wojtasowi a ostatnia 3 warstwe pojedynczych pior juz troche wezsza ........to moja opinia .

Dla mnie duzy minus to kotwiczka ale to akurat jedna rzecz ktorej nie robiles . Jest to zapewne polprodukt ktory wykonal ktos inny . To bym zmienil .
Osobiscie spotykalem takie orly na czapkach wiec wielkie slowa GRATULACJI .Orzel wyglada troszke " po przejsciach " jakbym to nazwal przez takie piora .
Warto bylo by jakbys znakowal dla potomnych swoje wyroby zeby za 50 lub 100 lat ktos nie napisal . Wykonawca nieznany .

SZACUNEK :)
12 lutego 2015
a odnośnie tego wyrażenia "minus mały to skrzydła " może byś bardziej szczegółowo się wyraził co z tymi skrzydłami jest nie tak, byłbym wdzięczny każda uwaga merytoryczna jest cenna.
12 lutego 2015
bo były tez wykonywane w poziomie ,podałem przykład. Osobiście uważam że we wszystkich powinny być w poziomie
Wypełnienie tarczy było kolorze niebieskim ,ciemno niebieskim ,granatowym lub ciemno granatowym a wykonywane było z sukna ,gurtu lub kordonku a także z bajorku .Kolor wypełnienia symbolizuje morze
a linie fale morskie, przy suknie nie ma problemu ale przy pozostałych jest. Przy współczesnych emblematach robię w pionie, z końmi kopać się nie zamierzam.
12 lutego 2015
Panie Edwardzie !
Robota piekna ale jezeli ma to byc w miare wierna replika to dlaczego pan zrobił wypelnienie tarczy w poziomie a nie jak w orginale . Czyli linie sa w pionie ?
11 lutego 2015
tak w tamtych czasach robione były skrzydła .Replika nie może za bardzo odbiegać od oryginału ,no bo to już będzie nie to.:)
10 lutego 2015
Pan " Dziadek " Edward jednak potrafi zrobic opis ! Super .
Gratuluje wykonania :) :) :)
Bardzo ładny fancior . Minus maly za skrzydła . Orzeł wyglada w tym wykonaniu jak kurczak ?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.