Jubileusz 150 Lat Warszawskiej Straży Pożarnej

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
250 / 309
<
>
Od 1950 roku, po zmianach strukturalnych, używana jest nowa nazwa Warszawska Straż Pożarna. Powstają kolejne oddziały: w 1952 r. oddział VI na Bielanach - barwa różowa, w 1957 r. oddział VII na Woli - barwa fioletowa, (w tym samym roku WSP otrzymuje sztandar), a w 1958 r. oddział VIII na Grochowie włączony zostaje do operacyjnego zabezpieczenia Warszawy - barwa brązowa. Potem w roku 1969 rozpoczyna służbę oddział IX na Służewcu. W tym samym roku utworzono oddział ratownictwa wodnego, a w 1983 r. oddział ratownictwa wysokościowego. W 1992 w związku z powstaniem Państwowej Straży Pożarnej następuje zmiana nazewnictwa na: Komenda Rejonowa Państwowej Straży Pożarnej, a w 2002 r. (po zmianie ustroju miasta) kolejna na: Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy.

Medal okolicznościowy upamiętniający 150 lecie Warszawskiej Straży Pożarnej.Metal: tombak srebrzony i patynowany

Nakład 500 sztuk
Data dodania: 17 lutego 2015
Datowanie przedmiotu: 1986
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 493 razy od 17 lutego 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.