5 dobrych dukatów 2012 w Muzeum - Kolekcja z Pomorza Zachodniego w MyViMu.com

5 dobrych dukatów 2012

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
33 / 46
<
>
Nominał: 5 dobrych dukatów

Metal: mosiądz

Średnica: 27 mm

Rocznik: 2012Kontynuacja ogólnopolskiej kampanii na rzecz dzieci - „Reszta w Twoich rękach”. Akcja firmowana przez UNICEF i Mennicę Polską. Podobnie jak w latach ubiegłych Mennica Polska S.A. wyemitowała kolejną, trzecia już emisję DOBRYCH DUKATÓW. Jak przed rokiem dukat ma nominał 5 Dobrych Dukatów. Przewodnim hasłem tegorocznej odsłony kampanii charytatywnej Mennicy Polskiej i UNICEF Reszta w Twoich Rękach jest hasło tegorocznej emisji: „Prawdziwi przyjaciele pomagają w potrzebie”. W tym roku, prosząc o wydanie części reszty w Dobrych Dukatach, pomagamy dzieciom w Gruzji cieszyć się szkołą. Połowa rodzin w Gruzji żyje poniżej granicy ubóstwa. Spadek zamożności społeczeństwa zagraża dostępowi dzieci do podstawowych usług, takich, jak edukacja na odpowiednim poziomie. Niektóre dzieci w wieku szkolnym są zmuszone porzucić szkołę i pracować, by wesprzeć finansowo rodzinę. Trudności w dostępie do edukacji mają dzieci niepełnosprawne i dzieci należące do mniejszości etnicznych. Dobre Dukaty są już dostępne w niemal 1200 sklepów w całej Polsce. W tym roku Dobre Dukaty są dostępne w sklepach 5.10.15, Abra, Black Red White, E.Leclerc, Komfort, MarcPol, Monnari, OBI, Solar, Społem Śródmieście, Traffic oraz drogeriach Natura i Aster. Można o nie poprosić w kasie, przy okazji codziennych zakupów lub płacenia rachunków

AwersMoneta w środkowej części podzielona linią falistą symbolizującą glob ziemski, w dolnej części napis w dwóch wierszach: 5 DOBRYCH / DUKATÓW oraz na dole półkolem rok emisji: 2012, w górnej części logo Międzynarodowej Organizacji Unicef, z prawej strony monety, skośnie napis: MET i znak mennicy warszawskiej.

RewersWizerunek chłopca trzymającego piłkę na tle siatki bramki na obrzeżu, u góry półkolem napis Reszta w Twoich rękach.

źródło: www.monetowo.pl
Data dodania: 3 marca 2015
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 294 razy od 3 marca 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.