75 Lat Kształcenia Oficerów... w Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com

75 Lat Kształcenia Oficerów Straży Pożarnej

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
45 / 309
<
>
W dniu 28 listopada 2013 r. odbyły się uroczystości związane z obchodami 75. rocznicy powstania szkoły kształcącej oficerów Straży Pożarnej (dzisiejsza Szkoła Główna Służby Pożarniczej), połączone z Dniem Podchorążego oraz 32. rocznicą strajku w Wyższej Oficerskiej Szkole Pożarniczej. W uroczystościach uczestniczył m.in. Stanisław Rakoczy, podsekretarz stanu w MSW i gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny PSP. Uroczystość była kontynuowana w kolejnym dniu. 29 października odbyła się uroczysta msza św. w Parafii pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Warszawie, a także nadbryg. Ryszard Dąbrowa, rektor-komendant SGSP, corocznym zwyczajem, przekazał podchorążym symboliczny klucz do bram Uczelni. Podchorążowie właśnie na ten dzień "przejęli władzę".
Data dodania: 26 marca 2015
Datowanie przedmiotu: 2013
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 338 razy od 26 marca 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.