ŁUCZNIK kl. 82 -prostościegowa maszyna do szycia

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 12
<
>
RADOMSKIE ZAKŁADY METALOWE ŁUCZNIK. Maszyna do szycia ŁUCZNIK kl. 82 z ok. 1958 r. (Łucznik produkował model kl. 82 w latach 1954/1959). Firma istnieje od roku 1948. Jako pierwsze znalazły się w produkcji przemysłowe, stębnowe maszyny do szycia „Łucznik" LZ3 dla potrzeb przemysłu odzieżowego. Od 1954 r. - w oparciu o własne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne - rozpoczęto produkcję domowych maszyn do szycia. Pierwszymi były prostościegowe maszyny o tradycyjnej budowie „Łucznik" kl. 82 i 82R.W latach 1973-1983 produkowała maszyny do szycia na lic. amerykańskiego Singera. Firma nadal produkuje maszyny do szycia.

Stolik do maszyny: drewno sosnowe, fornirowane.
Data dodania: 9 kwietnia 2015
Datowanie przedmiotu: 1954 - 1959
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 3221 razy od 9 kwietnia 2015
Reklama
Dodaj komentarz
28 kwietnia 2017
Stary dowcip, jak robotnik w Łuczniku, pracował przy montażu wózków dziecięcych. Urodził mu się dzieciak, więc wynosił z zakładu pojedyncze części, żeby złożyć wózek. Jak złożył, wyszedł mu ...... RKM.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.