Zwijki / Gilzy " Stadion "... w Kolekcja Papierosów Patricco w MyViMu.com

Zwijki / Gilzy " Stadion " Solali 100 szt.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
18 / 75
<
>
ZWIJKI Papierosowe " STADION" z watą firmy SOLALI 100szt.Firma "Solali" została założona w 1833 roku znana też pod nazwą Żywieckiej Fabryki Papieru. Pod koniec XIX w. po zainstalowaniu maszyn papierniczych Fabryka zaliczana była do najlepiej i najnowocześniej wyposażonych fabryk papierniczych w kraju i Europie. Produkowano między innymi: bibułkę papierosową, papiery pakowe wysokich gatunków, tekturę.W okresie międzywojennym produkcję poszerzono o nowe asortymenty: papiery parafinowane, bibułki dekoracyjne, serwetki i kalki pisarskie.W latach 40-tych XX wieku na podstawie orzeczenia Ministra Przemysłu i Handlu z 21 czerwca 1947 roku Żywiecka Fabryka Papieru została upaństwowiona.W latach 1960 do 1980 przeprowadzono rozbudowę i modernizację poprzez zainstalowanie nowych maszyn papierniczych i urządzeń renomowanych firm "Bruderhaus", "Karhula", "Hobema".W roku 1992 nastąpił przełomowy etap w historii Przedsiębiorstwa. W ramach procesu prywatyzacji Ż.Z.P. "Solali" przekształciło się w Spółkę Akcyjną.Firma działa do dziś.
Data dodania: 14 kwietnia 2015
Datowanie przedmiotu: 1900 - 1920
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 581 razy od 14 kwietnia 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.