105 Lat OSP Błonie w Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
182 / 309
<
>
W Błoniu grono obywateli miasta wraz z proboszczem parafii Rokitno ks. prałatem Sędziakowskim w sierpniu 1905 roku zadecydowało o utworzeniu Ochotniczej Straży Pożarnej z siedzibą przy Magistracie. Godny podziwu jest zapał z jakim strażacy pełnili swoją służbę… Fundusze na rozwój Straży zdobywano dzięki ofiarności mieszkańców Błonia. arafia św. Trójcy ofiarowała pod budowę nowej siedziby OSP część ogrodu parafialnego i w lipcu 1913 roku wmurowano kamień węgielny. Dzięki ogromnemu społecznemu poparciu (które przekładało się na ofiarność) już w czerwcu 1914 roku odbyło się uroczyste poświęcenie gmachu Straży.
Data dodania: 19 maja 2015
Datowanie przedmiotu: 2010
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 282 razy od 19 maja 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.