Peleryna zwiadowcy PZW-1... w Mundur w MyViMu.com

Peleryna zwiadowcy PZW-1 pałatka - ponton

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
36 / 61
<
>
Przyrząd zabezpieczenia wodnego - PZW 1



„Peleryna zwiadowcy PZW-1 służy do ochrony żołnierza przed bezpośrednim skażeniem substancjami promieniotwórczymi, środkami trującymi i biologicznymi oraz do maskowania przed obserwacją nieprzyjaciela. Ponadto może być wykorzystywana jako środek przeprawowy, nosze oraz namiot, a także do ochrony przed opadami atmosferycznymi.

W skład peleryny zwiadowcy wchodzi peleryna oraz płetwo rękawice do wiosłowania. Całość przenosi się w torbie. Peleryna posiada 3 komory połączone wężykami które można zaciskać klamerkami, w razie przebicia którejkolwiek z komór. Po napełnieniu ich powietrzem formuje się łódkę.
Data dodania: 2 czerwca 2015
Datowanie przedmiotu: 1982
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1270 razy od 2 czerwca 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.