Papierosy Giewont 1960 rok. w Kolekcja Papierosów Patricco w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
30 / 289
<
>
Papierosy Giewont z początku lat 60 tych. Wyprodukowane przez Łódzką wytwórnię papierosów. Wygląd paczki wybrano poprzez głosowanie w gazecie niestety nie pamiętam jakiej. Były 3 propozycje opakowania papierosów Giewont. Jest to wzór pierwszej paczki jaka wyszła na rynek.Cena papierosów 4,60
Data dodania: 20 czerwca 2015
Datowanie przedmiotu: 1959 - 1965
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 2288 razy od 20 czerwca 2015
Reklama
Dodaj komentarz
4 sierpnia 2015
Ciekawostka: w 1961 roku, po locie w kosmos Gagarina, nazwa papierosów była rozwijana "tam i z powrotem" jako skrót złośliwego wobec ZSRS "wierszyka": G-agarin J-edzie E-leganckim W-ostokiem O-dwiedzić N-aszego T-wardowskiego. T-wardowski N-a to O-dpowiada W-on E-uropejski I-dioto G-agarnie.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.