OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
13 / 142
<
>
Polski hełm wz 63 przeznaczony dla skoczków spadochronowych. Generalnie wygląda jak kask motocyklowy. Nie mniej solidnie wykonany. Podpinka prawie kompletna, gdyż brak sznurowadła na nakarczku. Podpinka świadczy, że miał conajmniej dwóch użytkowników: POTOK oraz niejaki MORDKA. Rozmiar okolo średni. Stan dobry +. Hełmy te były na wyposarzeniu formacji spadochronowych całkiem do niedawna. Swoja drogą ciekawe w czym skakali desantniki w okresie przed wprowadzeniem tego hełmu do użytku w połowie lat 60-tych ubiegłego wieku.
Data dodania: 7 sierpnia 2015
Datowanie przedmiotu: 1963 - 2010
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 621 razy od 7 sierpnia 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.