Tłok pieczętny, 2 stemple z... w cezarmuzeum w MyViMu.com

Tłok pieczętny, 2 stemple z gmerkiem

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 46
<
>
Bardzo rzadki i najprawdopodobniej średniowieczny tłok pieczętny (pieczęć) datowany ok XIV wieku. Tłok posiadający 2 stemple co dodatkowo czyni go bardzo wyjątkowym, na obu występuje pośrodku dotychczas nie odczytany geometryczny gmerk. Dodatkowo na obrzeżu większego widnieje inskrypcja (2 wyrazy) oddzielona od wyobrażenia napieczętnego i krawędzi zewnętrznej, liniami otokowymi i motyw roślinny w postaci dwóch kwiatów. Pierwszy wyraz to z pewnością imię właściciela mieszczanina natomiast drugi wyraz to najprawdopodobniej nazwa wykonywanego przez niego rzemiosła - jak w przypadku pieczęci z linku poniżej. Dwa pierwsze zdjęcia prezentują stemple po odciśnięciu.http//www.academia.edu/6201287/%C5%9Aredniowieczny_t%C5%82ok_piecz%C4%99tny_typariusz_z_Wolina._Przyczynek_do_statusu_spo%C5%82ecznego_szewc%C3%B3w_w_ma%C5%82ym_mie%C5%9Bcie_Title_in_English_-_A_Medieval_metal_seal_from_Wolin._A_note_on_the_social_status_of_shoemakers_in_small_medieval_towns_
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 766 razy od 1 września 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.