SZTAB GENERALNY WOJSKA POLSKIEGO

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
108 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa w wersji generalskiej ze srebrzonym wężykiem generalskim. Nawiązuje w swej formie do ryngrafu-odznaki stopnia oficerskiego z początków XVIII wieku. Zwierzchnictwo nad wojskiem symbolizują umieszczone na odznace buzdygany oraz wężyk generalski. Granatowa emalia nawiązuje do barwy korpusu piechoty, której ryngraf w okresie Księstwa Warszawskiego był odznaką oficerską. Odznaka ma kształt tarczy i jest wykonana z metalu posrebrzanego. Tarcza pokryta jest granatową emalią, z nałożonym na niej posrebrzanym orłem ze złotymi szponami i koroną. W dolnej części na skrzyżowanych złoconych buzdyganach znajdują się złocone inicjały "SG". Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 245/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 28 grudnia 1998 r.
wymiary : 40x40 mm
wykonanie : Piotr Olek
Data dodania: 2 września 2015
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 898 razy od 2 września 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.