OZNAKA 11 LUBUSKA DYWIZJA... w Muzeum użytkownika Michał77 w MyViMu.com

OZNAKA 11 LUBUSKA DYWIZJA KAWALERII PANCERNEJ

Duże zdjęcie OZNAKA 11 LUBUSKA DYWIZJA KAWALERII PANCERNEJ
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
17 / 48
<
>
Oznaka na rękaw

Oznaka rozpoznawcza dywizji noszona jest przez kadrę i żołnierzy na lewym rękawie munduru. Posiada ona formę stylizowanego czarnego skrzydła husarskiego składającego się z 13 piór oraz z szyszaka umieszczonego w okrągłej tarczy z tłem pomarańczowym. Kolory czarny i pomarańczowy symbolizują wojska pancerne. Wzorowana jest na oznace rozpoznawczej 1. Dywizji Pancernej zatwierdzonej w Dzienniku Rozkazów Naczelnego Wodza i Ministra Spraw Wojskowych nr 4 z 11 sierpnia 1942 r. poz. 29. Projektantem odznaki był rotmistrz S. Glasser. Występuje w dwóch wersjach: do munduru galowego i wyjściowego oraz do munduru polowego. Wprowadzono ją do użytku dywizji 12 września 1991 r. Wymiary: 41 x 79 mm.
Data dodania: 2 września 2015
Datowanie przedmiotu: 1996
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Tagi: oznaka
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 441 razy od 2 września 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.