7 BRYGADA OBRONY WYBRZEŻA

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
15 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa, którą stanowi krzyż wykonany z metalu barwy żółtej i pokryty ciemnoniebieską emalią ze złotą obwódką nawiązujący do odznaczenia bojowego - Krzyża Grunwaldu. W centrum odznaki - jako druga warstwa - znajduje się czarny gryf pomorski (herb Pomorza i miasta Słupska) ze złotą koroną, dziobem i pazurami oraz czerwonym językiem. Na skrzydle gryfa wkomponowany jest numer Brygady - "7" w kolorze złotym. Na piersi gryfa - jako trzecia warstwa - umieszczona jest oznaka rozpoznawcza wojsk obrony wybrzeża w kolorze niebieskim z białą kotwicą, wieńcem laurowym i obwódką. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 350/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 20 października 2005 r.
wymiary : 40x40 mm
wykonanie : CELSTAN
Data dodania: 4 września 2015
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 679 razy od 4 września 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.