9 BRYGADA KAWALERII PANCERNEJ

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
16 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa (wersja oficerska), którą stanowi replika odznaki 27 Pułku Ułanów im. Króla Stefana Batorego wchodzącego w skład Nowogródzkiej Brygady Kawalerii. Przedstawia srebrnego orła z szeroko rozpiętymi skrzydłami w złotej koronie i ze złotymi szponami. Na piersi orła widnieje tarcza emaliowana w barwach proporczyka noszonego na beretach przez żołnierzy Brygady ( żółto-białego z rozgraniczającym paskiem biało-granatowym ). W szponach orła umieszczone są dwie złączone ze sobą złocone gałązki: laurowa i dębowa. Na piórach ogona wygrawerowana jest liczba "1920" ( rok powstania 203 Ochotniczego Pułku Ułanów, który w 1921 r. przeformowany został na 27 Pułk Ułanów). Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 262/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 30 czerwca 2006 r.
wymiary : 62x35 mm
wykonanie : CELSTAN
Data dodania: 4 września 2015
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 602 razy od 4 września 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.