15 BRYGADA ZMECHANIZOWANA

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
21 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa wykonana w kształcie podwójnego krzyża o dolnych ramionach dłuższych (herb Króla Władysława Jagiełły) w kolorze granatowym o żółtej obwódce (historyczne kolory piechoty). W centralnej części krzyża znajduje się herb miasta Giżycka tj. tarcza z trzema leszczami na niebieskim tle a poniżej herb Zawiszy Czarnego. Na górnych ramionach widnieje napis "15 GBZ". Po obu stronach osi odznaki są symetrycznie, pionowo umieszczone dwa miecze grunwaldzkie. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 498/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 1 grudnia 2006 r.
wymiary : 43x33 mm
wykonanie : Zygmunt Olszewski
Data dodania: 4 września 2015
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 553 razy od 4 września 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.