21 BRYGADA STRZELCÓW PODHALAŃSKICH

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
26 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa, którą stanowi stylizowany orzeł osadzony na ciupagach górskich nawiązujących do tradycji jednostek podhalańskich II Rzeczypospolitej, tworzących stylizowaną swastykę (prasłowiański symbol pomyślności i powodzenia w walce znany wśród górali jako "niespodziany krzyżyk" i stosowany w pułkach podhalańskich od 1919 r.). W górnej i dolnej części ciupag igliwie koloru zielonego symbolizujące również tradycje podhalańskie. Centrum odznaki stanowi duża liczba "21" w kolorze złotym. Dwie szarotki górskie po obu bokach herbu Rzeszowa nawiązują do tradycji okresu powojennego. Szarotki są koloru białego z żółtym środkiem. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 134/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 18 kwietnia 2011 r.
wymiary : 55x33 mm
wykonanie : Zygmunt Olszewski
Data dodania: 4 września 2015
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 545 razy od 4 września 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.