19 BRYGADA ZMECHANIZOWANA

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
24 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa ma kształt krzyża kawalerskiego. Ramiona krzyża są barwy biało-czerwono-żółtej, nawiązującej do barw województwa lubelskiego, na którego terenie stacjonuje 19LBZ. Pomiędzy ramionami krzyża z prawej strony umieszczony jest półwieniec z liści dębowych – symbolizujący męstwo i odwagę, z lewej strony umieszczony jest półwieniec z liści lauru – symbolizujący zwycięstwo. W centralnej części krzyża znajduje się orzeł, wzorowany na Orle Wojsk Lądowych, trzymający w szponach skrzyżowaną szablę z karabinem. Na górnym ramieniu krzyża umieszczono cyfrę „19” – numer taktyczny 19LBZ, na bocznych ramionach krzyża znajdują się litery „L”, „B”, „Z” – skrót nazwy 19LBZ. Użyte znaki nawiązują do symboliki 18. Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka, w której strukturze jest 19LBZ. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 128/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 września 2020 r.
wymiary : 40x40 mm
wykonanie : Andrzej Panasiuk
Data dodania: 4 września 2015
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 425 razy od 4 września 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.