OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
32 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa o kształcie krzyża maltańskiego, którego ramiona łączy zarys muru fortecznego z bastejami (półokrągłymi budowlami obronnymi wysuniętymi na zewnątrz linii umocnień) wypełnionymi białą emalią. Krzyż pokryty jest emalią o barwach czarnej i szkarłatnej - tradycyjnych barwach saperów. Na ramionach krzyża rozmieszczono skrót "2 MPSAP" czyli 2 Mazowiecki Pułk Saperów. W centrum odznaki znajduje się herb Mazowsza - srebrny orzeł bez korony umieszczony na czerwonej tarczy, który w przeszłości był znakiem Księstwa Mazowieckiego a następnie województwa mazowieckiego. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 489/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 16 grudnia 2011 r.
wymiary : 42x42 mm
wykonanie : Piotr Olek
Data dodania: 5 września 2015
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 467 razy od 5 września 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.