OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
37 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa wzorowana na przedwojennej odznace 5 Pułku Saperów. Na okrągłej czarnej tarczy z wystającą poza nią strzałką u podstawy, w całości obwiedzionej szkarłatnym obramowaniem, wpisany został centralnie herb miasta Szczecin - głowa gryfa w złotej koronie zwrócona w lewo, obramowana wąską niebieską linią. Symetrycznie z lewej i prawej strony tarczy na wysokości podstawy gryfa, umieszczone są dwie daty: "1921" - rok powstania 5 Pułku Saperów i "2000" - rok powstania 5 Pułku Inżynieryjnego, które mają symbolizować etapy i ciągłość dziedzictwa tradycji jednostki. W pole podstawy tarczy w kształcie strzałki wpisano cyfrę "5" utrzymaną również w kolorze szkarłatnym. Na drugim planie w tle umieszczone zostały elementy związane z tradycją charakterystyczną dla wojsk saperskich II RP: kotwica, skrzyżowane u dołu kilof z lewej i łopata z prawej strony, a na górze bosak z lewej i wiosło z prawej strony, uzupełnione dwoma karabinkami wystającymi poza obręb tarczy. Odznaka wykonana jest techniką warstwową z nierdzewnego metalu barwy srebrzystej lub patynowana, natomiast powierzchnia tarczy wraz z umieszczonymi tam symbolami jest pokryta emalią. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 50/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 13 marca 2001 r.
wymiary : 43x35 mm
wykonanie : JEYMARK
Data dodania: 5 września 2015
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 685 razy od 5 września 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.