OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
35 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa nawiązująca do kształtu i barw odznaki 5 Lwowskiego Pułku Artylerii, wzorowanej na francuskim Orderze Legii Honorowej. Na ramionach krzyża umieszczono w kolorze złotym daty historyczne związane z Pułkiem, na górnym "1699", a następnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara "1808", "1830", "1918", "1944". Pośrodku krzyża nałożone są gałązki z laurowych liści i srebrny napis "5 pa", u góry wieniec zakończony złotą koroną. Wewnątrz odznaki znajduje się herb miasta Sulechowa. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 55/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 6 marca 2002 r.
wymiary : 42x40 mm
wykonanie : Elżbieta Graczyk
Data dodania: 7 września 2015
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 639 razy od 7 września 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.