OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
39 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa w formie krzyża maltańskiego przez który przechodzą dwa skrzyżowane noże szturmowe symbolizujące jeden z elementów uzbrojenia pododdziałów rozpoznawczych. Ramiona krzyża są w kolorze zielonym z poprowadzonymi przez środek ramion (poziomych i pionowych) niebieskimi paskami. Na krzyż nałożony jest srebrzysty wieniec laurowy, w środku którego umieszczony jest herb miasta Lidzbarka Warmińskiego. Pod tarczą herbową widnieje złota cyfra "9" oznaczająca numer Pułku. Na górnym ramieniu krzyża umieszczono liczbę "1966" w kolorze złotym (rok powstania 9 Pułku Rozpoznania Radiowego, z którego wywodzi się 9 Pułk Rozpoznawczy). Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 36/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 14 lutego 2003 r.
wymiary : 45x45 mm
wykonanie : ARTMEDAL
Data dodania: 7 września 2015
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 808 razy od 7 września 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.