35 DYWIZJON RAKIETOWY OBRONY POWIETRZNEJ

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
14 / 36
<
>
Odznaka pamiątkowa, która wykonana jest na bazie srebrnej tarczy rycerskiej. Brzeg tarczy o szerokości 1 mm jest wypukły. Na tarczy umieszczono dwie skrzyżowane rakiety typu "Newa" barwy oksydowanego srebra. W tle umieszczone są dwie gałązki wawrzynu w kształcie otwartego wieńca. U ich zbiegu w górnej części znajduje się emaliowany herb Skwierzyny (gryf z kluczem i korona królewska koloru złotego) symbolizujący lokalizację jednostki. W miejscu skrzyżowania rakiet znajduje się emaliowana liczba "35" barwy żółtej będąca numerem dywizjonu. W dolnej części tarczy pod liczbą "35" znajduje się emaliowana wstęga koloru zielonego, na której znajdują się złote litery "Sdr OP" oznaczające skrót pełnej nazwy "Skwierzyński dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej". Barwy wstęgi i liczby nawiązują do barw wojsk przeciwlotniczych. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 295/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 28 września 2012 r.
wymiary : 45x40 mm
wykonanie : Piotr Olek
Data dodania: 9 września 2015
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 704 razy od 9 września 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.