DYWIZJON OKRĘTÓW BOJOWYCH

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
11 / 28
<
>
Odznaka pamiątkowa, dwuwarstwowa. Na złotą kotwicę admiralicji, oplecioną cumą barwy srebrzystej nałożona jest błękitno-niebieska tarcza (symbol osłony) zamknięta żółtą ramówką. Na tarczy umieszczono napis "Dywizjon Okrętów Bojowych" oraz wizerunek gryfa pomorskiego, który przez wieki był obecny w kulturze i tradycji Pomorza (w herbach, na flagach i proporcach) a współcześnie jest symbolem województwa pomorskiego. Gryf jest mitycznym zwierzęciem przedstawionym jako lew z głową, przednimi łapami i skrzydłami orła. W starożytnym Rzymie gryf przedstawiany był jako opiekun boga mórz Neptuna. Jego wizerunek w odznace jednostki jest jednocześnie symbolem mitycznego drapieżnika związanego z morzem a jednocześnie podkreśla nierozerwalną więź jednostki z całym rejonem Pomorza. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 181/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 3 lipca 2013 r.
wymiary : 46x33 mm
wykonanie : Zygmunt Olszewski
Data dodania: 11 września 2015
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 892 razy od 11 września 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.