DYWIZJON ZABEZPIECZENIA HYDROGRAFICZNEGO

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
14 / 28
<
>
Odznaka pamiątkowa ma kształt stylizowanej kotwicy admiralicji barwy złotej, owiniętej srebrną liną. Jest ona symbolem morskiego charakteru DZH. Na stylisku znajdują się litery „dZH” – skrót nazwy DZH. Kotwica wpisuje się w dolną część srebrnego koła sterowego, które jest symbolem kierowania i dowodzenia. W górną część wieńca steru wpisane są barwy flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Na koło sterowe jest nałożony rulon mapy z zarysem kontynentów, symbolizujący główne zadania DZH – prace hydrograficzne i oceanograficzne zmierzające do poprawy bezpieczeństwa żeglugi i nawigacji. Odznakę wprowadzono decyzją Nr 141/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 5 września 2019 r.
wymiary : 52x44 mm
wykonanie : Zygmunt Olszewski
Data dodania: 11 września 2015
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 651 razy od 11 września 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.