Papierosy Biełomorkanał ZSRR w... w Kolekcja Papierosów Patricco w MyViMu.com

Papierosy Biełomorkanał ZSRR wzór 1

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
19 / 219
<
>
Biełomorkanał (ros. Беломоркана́л) – papierosy z ustnikiem z czasów epoki ZSRR. Ich nazwa nadana została od kanału Białomorsko–Bałtyckiego. Obecnie nadal produkowane w Rosji, na Białorusi i Ukrainie.W ich posiadanie wszedłem dzięki wymianie z kolekcjonerem z Ukrainy. Paczka pochodzi z wczesnych lat 80 tych. Choć sama marka i opakowanie powstało w 1933r. to od tamtych lat wygląd paczki się nie zmienił.Rysunek na ich opakowaniu przedstawia mapę europejskiej części ZSRR z zaznaczonymi liniami kanałów zbudowanych za czasów Stalina (kanał Białomorsko–Bałtycki, kanał Wołżańsko-Bałtycki, kanał imienia Moskwy i kanał Wołga-Don) łączących we wspólny system wodny rzeki dopływające do mórz Białego, Bałtyckiego, Azowskiego, Czarnego i Kaspijskiego będąc ilustracją ówczesnego sloganu „Moskwa portem pięciu mórz”.W Polsce popularność zdobyły dzięki bajce WILK I ZAJĄĆ . To własnie te papierosy palił wilk. W roku 1985 Jan Krzysztof Kelus napisał piosenkę Papierosy Biełomor–Kanał, w której w ironiczny sposób zwraca uwagę na niestosowność nazwania papierosów na cześć kanału, którego budowa pochłonęła, według opinii artysty, pół miliona istnień ludzkich
Data dodania: 3 października 2015
Datowanie przedmiotu: 1970 - 1980
Miejsce pochodzenia: ZSRR
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 876 razy od 3 października 2015
Reklama
Dodaj komentarz
17 października 2015
Dodać trzeba, że akurat te papierosy posiadały charakterystyczny filtr w postaci tekturowej rurki którą się zagniatało.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.