Powstańczy znaczek pocztowy- 1921- 1 marka

Duże zdjęcie Powstańczy znaczek pocztowy- 1921- 1 marka
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
27 / 42
<
>
Znaczek powstańczy- 1 marka

Druk- Karol Miarka w MikołowiePodczas 3 Powstania Śląskiego, cywilną władzę na obszarze opanowanym przez powstańców pełniła Naczelna Władza na Górnym Śląsku. Przy niej utworzono Wydział Poczt i Telegrafów. Wydział ten z dniem 27 maja 1921 roku polecił wznowienie działalności wszystkich cywilnych urzędów pocztowych na jego terenie.W Dzienniku Rozporządzeń nr 13 z dnia 15 czerwca 1921 roku poinformowano, iż z dniem 14 czerwca 1921 roku zostały wydane znaczki pocztowe górnośląskie w siedmiu nominałach (10, 20, 30, 40, 50, 60 fen i 1 mk) ważne tylko w obrębie obszaru zajętego przez wojska powstańcze. Równocześnie dotychczasowe znaczki wydane przez Koalicję utrzymują nadal swą ważność.
Data dodania: 7 października 2015
Datowanie przedmiotu: 1921
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 469 razy od 7 października 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.