Czepiec ochronny pocisku 10,5 cm Panzergranate

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
51 / 59
<
>
Czepiec ochronny niemieckiego pocisku przeciwpancernego 10,5 cm PanzergranateCzepiec ochronny nakładany był bezpośrednio na pocisk, jego zadaniem było zwiększenie przebijalności pancerza oraz przeciwdziałanie rykoszetowaniu pocisków przy trafieniach w pancerz pod kątem. Pocisk z założonym nań czepcem ochronnym nie miał aerodynamicznych kształtów do lotu. W celu zmniejszenia oporu powietrza na czepiec ochronny zakładany był dodatkowo czepiec balistyczny.Ostatnie zdjęcie przedstawia zespolone: czepiec balistyczny (ten czubek) poniżej czepiec ochronny, do pocisku przeciwpancernego 10,5cm PzGr.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1152 razy od 13 października 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.